Sessiooni soovist tuleks teada anda juba varakult raseduse ajal. Nii saan kalendrisse märkida vastavalt tähtajale orienteeruva sessiooniaja. Aga kuna beebid tulevad ikka, millal ise tahavad, siis tuleks mulle pisikese sünnist võimalikult kiiresti teatada. Nii saame sobiva aja kirja. Ühte kuusse võtan vaid teatud arvu sünnitähtaegasid, et garanteerida nendele broneerijatele kindel sessiooniaeg ja hoida oma töö kvaliteeti. Enamjaolt jäävad vastsündinute sessioonid hommikusesse või lõunasesse aega.

Vastsündinud beebide jäädvustamiseks ideaalne aeg on nende esimese 5-10 elupäeva jooksul. Seda põhjustel, et sel ajal magavad nad valdava osa ajast (mis lubab beebit armsatesse poosidesse panna) ning tõmbavad ennast veel mõnusasti kerra, nagu kõhus olles. Lisaks on sellises vanuses beebil tõenäoliselt veel klaar nahk ja ka gaasivalud veel ei kiusa. Kui see esimene 2-nädalane periood saab läbi, avastavad nad juba ka sirutamise rõõmud ja ei maga enam nii sügavalt, et poosidesse panek õnnestuks. Lisaks ei ole nad enam kunagi nii pisikesed!

Sessioon toimub Tallinnas Tiskres asuvas beebistuudios. Kohapeal on olemas kõik vajalik sessiooni läbiviimiseks, sealhulgas valik erinevaid aksessuaare. Sessiooni kestvuseks on tavaliselt 2-4 tundi. Selle aja sisse kuuluvad ka pausid beebi söötmiseks ja vajadusel kaisutamiseks. Kuna stuudio on pisikese beebi jaoks väga soojaks köetud, siis eelistage ka enese jaoks vabasid rõivaid ja jätke paksud kampsunid koju (talvisel ajal oleks hea vahetusriided kaasa võtta). Kuna vastsündinu sessiooni kestvus on pikem kui tavapärane fotosessioon, siis võite vabalt võtta kaasa ka kosutust söögi-joogi näol ning end koduselt tunda. Kohvi ja teed saab kohapeal teha.

Kuna pildistan beebisid peamiselt paljalt ning ilma mähkmeteta, siis tunnevad vanemad tihti muret, et asjad saavad „rikutud“. See on täiesti normaalne sessiooniosa ning kõik kasutatavad asjad on pestavad.

Sessiooniks saate omaltpoolt teha ära nii palju, et beebit stuudiosse tuues teda mitte väga kitsastesse riietesse ära pakkida. Loomulikult on beebi prioriteet ja külmetada ka ei tohi. Siiski palun vältida üle pea tõmmatavaid riideid ja nende asemele eelistada eest lahtikäivaid variante. See on oluline, et beebit lahtiriietamisega liialt ei häiriks. Enne pildistama asumist on hea kui beebi sööb veel stuudios esmalt kõhu täis. Kogu sessioon käib rahulikult beebi enda tempo järgi. Kuigi peamiselt fokusseerime beebile, siis mõned pildid teeme kindlasti ka emme-issiga ja õdede-vendadega. Selleks palun pereliikmetel võimalusel kaasa võtta nii valge kui ka must särk/pluus. Kuigi mitmed lapsevanemad otsustavad arstide soovitusel esimesel elukuul lutti vältida, siis erakorraline luti kasutamine on nii mõnedki sessioonid päästnud või paremuse poole pööranud. Seega palun igaksjuhuks võtta sessioonile ka lutt kaasa.